Citat:
Ursprungligen postat av
chipscola
Finns det någon tidsgräns för att begära omprövning? Har nämligen ett resultat från förra hösten som stör mig, och har bara 1 poäng från AB.
Det är mycket enklare för lärarna om du gör det så snabbt som möjligt. Då har de allt i färskt minne. Hur länge sparas tentasvaren? Två år?
Citat:
Ursprungligen postat av
chipscola
Någon här som läs förvaltningsrätt m förvaltningsprocessrätt på SU (T6)?
Funderar på att dra på en semester till Tokyo i typ en vecka mitt under kursen. Tror ni det skulle gå? Bryr mig inte om att få toppbetyg så bortse från det - hur ser mina möjligheter ut att klara kursen om jag missar en hel vecka eller lite till i slutet av mars/början av april?
Jag har för mig att det är ganska mycket obligatorium, gruppuppgifter, rättegångsspel osv. Det skulle isf vara alldeles i början av kursen, sen blir det problem. Kollat schemat förra terminen?