Citat:
Ursprungligen postat av Imperator
Jag instämmer inte till fullo i din syn. Visst finns det sådana fall också, men det förefaller finnas en medvetenhet om att invandringens negativa effekter måste tas i beaktande.
Tja, ställ följande fråga till KLP:s företrädare.
Om ni kommer in i riksdagen och,
allt annat lika, ni får möjlighet att påverka svensk asylrelaterad invandring, kommer ni då att verka för:'
1. Fri invandring
2. Ökad invandring
3. Status quo
4. Minskad invandring
5. Stoppad invandring
Till dags dato har det såvitt jag vet brukat bli ettan här på forumet och det är även deras politik enligt deras egen hemsida som förespråkar helt fri invandring.
PS. Svar som går ut på att partiet vill ha ett helt annat samhälle där invandring får helt andra konsekvenser är ointressanta. Inget svenskt parti har haft egen majoritet förutom sossarna under en kort period på sextiotalet. Ett parti kommer att ställas inför konkreta valmöjligheter enligt ovan.