Citat:
Ursprungligen postat av
Majgull69
Han har erkänt.
I domstol?
Har han bara erkänt i polisförhör kan det framkomma en ny version vid domstolsförhandlingen.
Det kan ju faktiskt ligga till så att han har haft ett visst umgänge av "skandalöst" art med kvinnan utan att det handlat om olagliga handlingar. Det kan tex varit att han tyckt om att se henne dra en kabel, eller fått en golden shower, eller varit en olydig pojke och fått smisk på stjärten, eller blivit tagen av henne med en s.k strap-on, eller att han agerat fotpall åt henna och hon stått på honom med sina stilettklackar etc. Enbart brister i fantasin kan sätta gränser.
Dessa handlingar är fullt lagliga, dock så uppfattas de som avvikande och perversa av många och om möjligt ännu mer stigmatiserande. Det skulle kunna förhålla sig som så att han ägnat sig åt någon av dessa aktiviteterna eller liknande men tycker att dessa skulle vara så pass skamligt om det skulle komma ut och därför i polisförhör ansett det mer fördelaktigt att erkänna ett sk vanligt sexköp.
Han kan dessutom varit så pass rädd och skärrad vid polisförhöret, det är inget ovanligt när det handlar om personer som inte varit i en sådan situation tidigare, att han snabbat har erkänt bara för att komma därifrån.