Kolla HTs Facebook.. verkar varit väldigt mobbad.. Därför inga vänner och ett väldigt omoget beteende? Har lixom aldrig fått ta del av det sociala samspelet när hon växte upp. Bara varit i en isolerad bubbla med ostbågar tydligen.
Lara kommer bli sponsbebisarnas sponsbebis. Tjugotals stories dagligen om "vårt lilla mirakel", rabattkoder till födelsedagskalasen och antagligen kommer de försöka sig på family vlogging. Tror HT har svårt att se att Lara kommer bli en egen individ, och inte en förlängning av henne själv.
Har läst en del om barn som växer upp i döda storasyskons skugga, sällan positiva upplevelser. Det döda barnet kommer alltid vara perfekt i föräldrarnas ögon, för hur kan det vara annat när det inte levde länge nog att bli en egen person?
Jag ser bara en väldigt förväntansfull blivande mamma. Kanske speciellt så eftersom hon verkar ha förlorat ett barn i magen redan som TS uppger. Skulle hon vara överdrivet inne i sin graviditetsbubbla så kan jag kanske göra dig överraskad med att det inte är helt ovanligt bland förstagångsföderskor. Att hacka på någon för att den verkar sakna vänner är bara riktigt patetiskt. Det enda sättet det vinklas är mot TS.
Hanna Theorin är kanske den vettigaste av dom alla. Nog för att hon är ullared och böda camping personifierad men så är det med den lägre klassen i Sverige.
Keboff verkar vara samma skrot och korn som Hanna. Säkert intresserad av snus, fifa på playstation och coca cola.
Kolla HTs Facebook.. verkar varit väldigt mobbad.. Därför inga vänner och ett väldigt omoget beteende? Har lixom aldrig fått ta del av det sociala samspelet när hon växte upp. Bara varit i en isolerad bubbla med ostbågar tydligen.
Ja jag har nyss gjort det. Har aldrig hört att dom nämner Kevins mamma när dom är i Skåne, men hon verkar ju existera. Undra om det är nåt som skaver där.
Angående avsaknad av vänner, på en frågestund för längesen, vi snackar över ett år sen, förmodligen mer, så påpekade någon att dom aldrig verkar umgås med vänner utan bara dom två, hon gick in i något slags försvar men sedan raderade hon allt för hon menade att det blev för negativt.
Dom kanske börjar hänga med andra par/familjer när barnet blir lite äldre, i nuläget verkar ingen av dom, varken hon eller han ha några kompisar som dom umgås med, själva eller tillsammans.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!