Hallå
Det här blir lite OT men väljer den här tråden då den har bra trafik och det ändå är hyffast OT
Lite info om mig är 18 år spelar nu poker på heltid. vilket jag har gjort sen jag slutade gymnasiet i 2 an. Har spelat in 7 siffrigt belopp säger det så ni vet att jag inte är någon pundare som slutade skolan för några tusen i månaden och nu leker proffs.
Jag har länge tyckt att sättet som man tjänar pengar på i poker, aktie handling fastighets affärer osv är det mest spänade och kan inte tänka mig att jobba med något annat än det.
Jag skulle också vilja test att jobba för någon anna än mig själv eller iallafall att andra än jag vinner på det jag gör.
Tror också det är bäst för mig som person att inte bara fortsätta tjäna pengar från hemmet i kalsongerna

utan komma ut i världen lite om jag inte tycker om det så får jag väll krypa tillbaka.
så har bestämt mig att jag kommer ge allt I poker karriären nu i 4 år. Sen parallellt plugga (från hemmet)
Sen efter det börja jobba på Wall street eller liknande. Vet inte om man vill börja i sverige? Svårt att gå från sverige till utomlands? Bättre att börja utomlands direkt? Tycker om att klättra i höga berg.
När det kommer till utbildning så ser det ju inte så bra ut nu. Men eftersom det här motiverar mig kommer det inte vara några problem. Frågan är bara vad man ska läsa vad behövs för utbildning?
övriga tips mottages gärna.