Citat:
Ursprungligen postat av stoffeboyi
http://www.erowid.org/experiences/exp.php?ID=19626
Här rökte de det i en pipa helt enkelt vilket också låter som det bästa alternativet. Doseringen kan väl vara så enkel som att du tänder på det, drar in 2-3 hits och sedan så är det inte mer med den saken, kanske kan dela den med någon vän så inget går till spillo dock
Och jag vet att mycket kan gå förlorat på LSD också, men jag håller fast vid min åsikt att det rör sig om DMT + LSD

Jag misstänkte att det kunde vara bästa sättet. Man kanske kan ha tobak överst i pipan så man inte eldar direkt på det? Och jag tänkte faktiskt röka det med någon vän då jag inte vill sitta själv första gången
Jag har inte hört låten, det lät bara som att du kom ihåg mycket av dina syratrippar till skillnad från mig.. fast mitt minne är inte direkt som det ska vara
Citat:
Ursprungligen postat av zoN-
Om det nu faktiskt är DMT(vilket jag högst tvivlar) så kan du inte utsätta det för direkt låga eftersom då går det till spillo. Du måste använda en glaspipa eller liknande som hettar upp ämnet utan att elda på det. En vaporizer är väldigt bra.
Kan låta som en dum fråga, men om man eldar under glaspipan går det att få bort det svarta sen? Tycker den är ganska fin som den är.. Haha.
Och jag vet inte, jag litar på dom jag fick det av så jag måste ju testa iallafall. Allt annat knark dom gav mig fungerade utmärkt iaf.