Citat:
Ursprungligen postat av kulllen
Jag fattar inte ens varför han bojkottade landslaget i oktober, jag menar borde man inte vara stolt för att spela med det svenska landslaget?
Visst, han är en riktigt bra fotbollsspelare i sina bästa dar, men han verkar ju aldrig vara bra i landslaget. Han blixtrar nån gång sådär men nej, kör me Allbäck och Elmander på top och Zlatan på bänken?

Du och alla andra, som värkar tror att Zlatan är skit i landslaget, såg väl inte försnacket igår inför Lazio-Sampdoria. Där hade 4:an tagit fram ett målsnitt på anfallarna i landslaget och gissa vem som hade bäst snitt? Jo, Zlatan. Han som är en av världens sämsta spelar, både i liga och landslag, enligt vad vissa värkar tro.
Fan vad många värkar avundsjuka på Zlatan, ni kommer med bortförklaringar till varför han är så bra hela tiden, att ni inte tröttnar. Vad kommer här näst, att resten av världens alla spelare är ur form, därför framstår Zlatan som en mycket bättre spelare än vad han egentligen är? Ni som påstår att Seria A är en skitliga, prov sätt in Allbäck där och se vad han kan prestera och jämför det med Zlatans prestationer. Kan aldrig drömma om att Allbäck tex skulle få en 8! i betyg från Gazettan.