Citat:
Ursprungligen postat av
Brottslig
Hans sista video om Cluee var inte bra alls, majoriteten av videon är ju bara gammalt material som vi redan sett. Han har väl en poäng att Cluee gjort nyheter med andras barn, men den stora skillnaden är att Anjo använder videon på Cluees barn i ett negativt syfte mot barnet, sen trycker han upp en tröja, gör en TikTok-låt/meme, använder Cluees barn som profilbild och banner etc.
Det kändes som Anjo någonstans tog åt sig av det vi skrivit i den här tråden, för jag tycker inte han skämde ut Cluees familj den här gången.
Nej han skämde inte ut Cluee alls egentligen men däremot skämde han ut sig själv.
Han tar upp att Cluee publicerade videon på sin son, ja en pappa laddar upp en bild på sitt barn. Och det är inte orimligt att till och med sonen tyckte det var en rolig video då.
Anjo publicerar således samma video, en video på någon annans barn. Han har faktiskt lagt ner tid på att ladda ner och klippa/redigera denna och enbart med syftet att håna.
En vuxen man som måste trampa ner barn för att visa sig "häftig" 🤦♂️🤦♂️🤦♂️