Citat:
Ursprungligen postat av
Kickassfarsan
Du kan vara något på spåren. Dom var väldigt unga när dom gifte sig, kan vara så att hon inte är stark nog att ta sig därifrån, det är en riktig björnsax hon satt sig och barnen i.
Egentligen är det synd om henne, tänk dig när hon sitter och scrollar instagram och hennes vänner åker utomlands och renoverar huset, samtidigt är hon på precis samma plats som för 10 år sedan med typ en halv miljon kronor i skulder I ett förhållande hon inte vill leva i.
Tror det är väldigt mycket snack bakom deras ryggar, både från kollegor och skolpersonal. Gissar att ALLA i Trosa vet vem Bajsbaronen och hans familj är, han är en modern pajas. Om han levde på 60 talet skulle skadan vara mer lokal, internet har verkligen inte gynnat honom på något sätt här i livet.
Arma jävla familj och inte en enda myndighet som griper in, jag undrar hur det gick med den där jo anmälan i tråden som någon gjorde.
Klart familjen är ett stort samtalsämne från bensinmacken till skolan & Tessans arbete..
Tänk er själva när kärringarna berättar om vad deras gubbar gör bra I hemmet & på jobbet..
Klart att Tessan inte är helt efterbliven någon typ av hjärnkapacitet finns det trotts allt, även fast hon har ett starkt medberoende..
Vad ska hon berätta? I dag så kommer min man hänga ut & hoppa på en handikappad som bor på ett gruppboende?
Eller vi har gjort en video där han springer runt med en kissflaska & sprutar & jag springer runt & pruttar.
Socialtjänsten håller på med oss varje vecka, förstår inte varför?...
Insattsen för att rädda barnen från de dyssifuktionella föräldrarna är i rullning❤😀
Tar lite tid innan maskineriet är i rullning, då vi pratar om myndigheter.
Men denna gången så känns det som om det kommer att lyckas, att rädda barnen ❤🙏👌