Citat:
Ursprungligen postat av
stavrogin
Verdun-avsnittet:
https://www.youtube.com/watch?v=P9NFV-1d6d4&t=22s
Så slipper ni göda trippel-sepena.
Axel hade nog inte räknat med att Therese skulle hinna först. Undrar hur många presumtiva patroner som rök där?
Att han lyckades få Therese att lämna podden redan efter 45 minuter ser han uppenbarligen som en seger och ett bevis på vilken Heman han är. Normala personer skulle nog snarare se det som ännu ett exempel på hur jävla gränslös och osympatisk han är.
Att Therese står långt ut på högerkanten med ganska märkliga tankar om kvinnlig rösträtt och annat är en sak. En annan är att alla förtjänar någon slags respekt som inbjuden gäst i en podd.
Självklart kände han sig tvungen att agera wingman åt Henrik igen och totalt Off Topic gasta ut namnet på den kvinna han helt felaktigt kopplat till mitt konto här. Smickrande för mig kanske men också ett jävla övergrepp mot den här kvinnan som gång på gång bett Henrik att sluta trakassera henne.