Citat:
Ursprungligen postat av
Esposito1887
Tvivlar inte en sekund på det. Tippen var enormt stort och minns själv att man tyckte att Morgan & Lasse var de coolaste som fanns. En våt dröm att äga en likadan orange keps.
Glöm inte att detta var innan internets stora genombrott och när barnprogram inte snurrade dygnet runt. De lär absolut varit med och dragit 30 000 pers i samband med festivaler och andra evenemang. Chartrat plan för att lösa logistiken är väl inte heller så extremt. Det åker väl de flesta hockeylag varje vecka.
Tycker också att CW gjorde bort sig totalt. Kan tänkta mig att många i tv-sofforna med trassliga barndomar gick i taket när hon målade upp det som "spännande".
Som ett barn som växte upp med Tippen så kan jag bara instämma, kan tänka mig att Lasse&Morgan var på både Malmöfestivaler och Göteborgskalas.
Tippen var stort, och i en värld "utan" reklamtv så blev de garanterat "superstjärnor"
Citat:
Ursprungligen postat av
JerryCotton
Tankar om dagens avsnitt. Morgan verkar ha en ganska grandios självbild, Claire är en missunnsam bitter tant som lever för att provocera. Sauk växer i mina ögon. Amanda och Marika märks inte så mycket än.
Citat:
Ursprungligen postat av
NewDeer
Ja, jag fattar inte varför många i tråden kallar henne för en bitch? Hon är ärlig, helt enkelt. En udda person med udda åsikter - vi behöver fler såna, istället för alla PK-töntar.
Något som Claire sa att folk sagt till henne att hon förstört deras barndom med sina barnprogram, ställt mot Morgan som hyllats för sina, fått priser för det och säkerligen tjänat bra med pengar på de samma. Det gör ju att man undrar om det är ren avundsjuka som gör att hon gick så hårt åt honom på hans dag?