Citat:
Ursprungligen postat av
dialektiker
Ja men att han hade en relation med Lulu har han ju sagt. Sa han ju i en artikel i början då det här blåste upp. Så det är klart att han varit otrogen. Jag tycker att man kan sitta sådär tätt med någon även om man är religiös. Även om vederbörande har stora bröst. Och även religiösa kan väl vara otrogna. För just detta ska han inte behöva utstå en häxjakt.
Folk ska inte behöva utstå en häxjakt för sin EVENTUELLA brottslighet heller. Och det är inte folket som ska straffa brottslingar heller. Det ska rättsväsendet göra.
Inte om man är gift med någon annan..
Han blir inte dömd eller straffad för det. Men hans äktenskap mår inte bra av att han har visat sig vara en lögnaktig hycklare. Han framstå inte heller som trovärdig när han inte följer budorden trots att han låtsas vara troende.
Jag anser att hycklare ska avslöjas.
Bill Clinton är säkert också "djupt troende"..