2017-10-20, 22:40
  #1741
Medlem
HerrGickhans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av swimp78
Nu är det ju snarare så att många har talat ut om herr timell. Han har varit ett arbetsmiljöproblem i decennier. Folk som jobbat där har vittnat om mobbning och trakasserier. Nu när flera personer inblandade i produktionen talar ut om att han även gjort sig skyldig till sextrakasserier är det väl inte konstigt att hans arbetsgivare inte vill ha kvar honom?

Varför har de låtit åren gå då?
2017-10-20, 22:42
  #1742
Medlem
ynkes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av boskapsgarden
so what om MT tog lulu lite på fittan............. är det hela världen ? hon har ju visat tuttar, fittan och röven under all sin år på tv4
Ja inte fan ser man hennes utflippade mongoprogram för att hitta snedtrippade tapeter eller felmatchade färgkaskader som skär sig redan innan knarket tar. Har aldrig sett någon normal människa måla ett parkettgolv. Hela hon är en styggelse mot mänskligheten. Om Timell taftsat på det här debila fnasket så borde han boka en seriös venerisk kontroll med fullständig blodscanning med magnetkamera i prostata.
2017-10-20, 22:42
  #1743
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av azzzelito
Vet från säkra källor att han är SAS kundtjänst mest hatade kund. Han har bland annat hotat kvinnliga kundtjänstarbetare och fått samtal från SAS vd Rickard Gustafson som hotat med att porta Timell.

Älskar Internet.. man kommer helt enkelt inte undan sitt besserwisser sätt idag som man gjorde förr
2017-10-20, 22:45
  #1744
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HerrGickhan
Varför har de låtit åren gå då?

Hur tänkte du när Hanna Wigh SD pratade ut flera år efter? Kan inte se vad du skrivit, men du har samma som nu?
2017-10-20, 22:45
  #1745
Medlem
gersmans avatar
Smart move av Tv4 dock. Nu dödar de alla rykten om sexism genom att låta Martin ta blamen och göra en pudel. Han kommer tillbaka medans Tv4 hamnar ur fokus. Win win.
2017-10-20, 22:45
  #1746
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Gary-loomis
Vad vill du komma fram till?

Att det hon accepterade då och det hon gör idag också är jäkligt lågt även om sexuella trakasserier är allvarligare.

Antingen håller man sig till överenskommelsen eller så gör man det inte. Komma släpandes med detta såpass lång tid efter. Visar bara på en svagbegåvad person utan ryggrad. Det kommer garanterat drabba henne senare i livet (menar då inte denna händelse) när nästa situation kommer till henne.

Hon har troligen själv problem och går hos olika psykologer, kuratorer, terapeuter eller liknande.

Rörigt samhälle om saker grävdes ned och upp i tid och otid.
2017-10-20, 22:46
  #1747
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HerrGickhan
Jag sympatiserar inte med SD så jag vet inte vad du vill säga med det?
Vill likställa fallet
2017-10-20, 22:47
  #1748
Medlem
Patguns avatar
Hon kan visa vad hon vill, men det finns liksom ingen rättighet att tafsa på andra människor. Eller trodde du det? Du måste vara någon relik från svunnen tid.

den som bjuder upp får dansa. Visar hon sina tuttar och sin dallrande röv då vill hon ha en hand där också, mkt enkel ekvation. Eller hur?
__________________
Senast redigerad av Patgun 2017-10-20 kl. 22:49. Anledning: inget
2017-10-20, 22:50
  #1749
Bannlyst
Såg för ungefär tre år sen en tv4 tjosan där både Martin och Anders Timell var i nån av deras sommarboende (ev. på Ingarö, Sthlm´s skärgård)

Iaf så hade dom bjudit dit Sveriges bästa fiskkock (som just innan vunnit tv4 kockkampen) och så körde dom olika fiskrätter på Martin´s grill, dock så sa denna Gbg kock att han skrattat mer under denna 24 timmars inspelning än han skrattat tidigare i hela sitt liv...

Kan det inte bara vara så att dagens hen män och radikalfeminister inte klarar av vanliga skämt??
2017-10-20, 22:53
  #1750
Medlem
Mooskys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Patgun
Hon kan visa vad hon vill, men det finns liksom ingen rättighet att tafsa på andra människor. Eller trodde du det? Du måste vara någon relik från svunnen tid.

den som bjuder upp får dansa. Visar hon sina tuttar och sin dallrande röv då vill hon ha en hand där också, mkt enkel ekvation. Eller hur?


Du tror att någon som har urringat och att röven dallrar bjuder upp?`Du kanske ska fundera på att låta bli att inbilla dig saker och få vård för dina vanföreställningar. Det är så att chansar du på att börja tafsa på en annan person som du i din omtöcknade inbillade dimma tror vill det, så lär du dömas för brott, och vi blir av med en idiot från samhället ett tag. Så var så god lilla du att chansa på det.
2017-10-20, 22:54
  #1751
Medlem
CarlosRexs avatar
Martin Timell i Schulman Show
Pratar om hans personlighet bl.a.

https://www.youtube.com/watch?v=54aGhJLhkTk
2017-10-20, 22:55
  #1752
Medlem
Mooskys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HerrGickhan
Har inte PM-funktionen.

---

Min inställning är alltså klar. Brott ska anmälas den juridiska vägen. Individer ska inte hängas ut i sociala medier eller massmedia. Kvinnor är inte ett kollektiv, de är liksom män individer.


Brott som erkännas av misstänkt person räknas som avklarade i den mening att det som påståtts är sant. Behövs ingen juridik det räcker att se att han inte existerar på TV4 längre och att han söker vård.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in