Citat:
Ursprungligen postat av
Fonzarelli
Hoppas att han åkte på några rejäla smällar.
Från annan tråd om attack på Chang Frick:
Citat:
Ursprungligen postat av
Fonzarelli
Det är dags för vänstern att smaka på sitt goda våld. Fega påhopp bakifrån med numerärt överläge och sparkar på liggande meningsmotståndare.
Jävla low-lifes, ni är fega jävla nollor, ni är inte ens arbetarklass, ni är bottenskrap.
Det är intressant att ser hur flexibla många är angående rättspatos och våldsanvändande. Hagamannen har begått fruktansvärda brott, men har enligt svensk lag sonat sitt brott och bör inte ens han riskera att bli misshandlad i sin frihet. Tycker ni att hans straff var för lågt, gör något åt det - politiskt.
Ledsen att jag använde just dig som exempel Fonzarelli, du är absolut inte ensam om detta. Hade jag haft ork skulle jag funnit ett bättre exempel där någon (med rätta) förfärar sig över Shariaförespråkare för att sedan glatt heja på när andra tar lagen i egna händer.