Citat:
Ursprungligen postat av
Sverigegrabben
Vågar påstå att inga seriösa forskare ens vågar forska om Förintelsen då "fel" slutsats antingen kan ge en juridisk konsekvens om du tex lever i Kanada, Tyskland osv eller så blir du utskrattad och din karriär förstörd. Eller i vissa fall bådadera.
Däremot tror jag att om kanske minst 30 år från nu att vi kommer se människor som vågar ta itu med denna oerhört polemiserade och kontroversiella påstådda händelse. Så när vi är ungefär i pensionsåldern eller lite innan så kanske vi kan få se en dokumentär på en seriös historisk kanal där man faktiskt nyktert ser på och granskar Förintelsen. Att förvänta sig att detta ska ske de närmaste 15 åren är dock helt omöjligt.
Vad får dig tro det att det går först göra om 30 år?? Problemet som jag ser det är att de som inte tro på förintelsen och försöker bevisa det är en HOAX har för dålig fakta. De har för lite kött på benen, därför fallera de snabbt. Det har bevisas i de rättegångar som har förekommit hittills.
70 - 80 talet var på förintelseförnekarna sida, de hade lätt bevisa sina teorier. Sedan dess har utvecklingen gått snabbt, de hade svårt bevisa sina teorier och behålla det. Därför de har nu nyare forskning som kunde bevisa de har fel. Därför förnekare har svårt bevisa sina saker, de har för lite kött på benen.
Ja Fred Leutcher blide utskrattad, inte konstigt när man vet vilka stora tabbar han gjorde...
Germar Rudolf liksom, han var tvungen använda pseudonymer för kunna bevisa han har rätt. Ingen seriös forskare har det, hur trovärdig är han idag

? inte mycket i alla fall. Folk väntar fortfarande på han ska kunna visa hur han fått fram sina resultat.
Så det är omöjligt, så länge de förnekare inte har seriös forskning som är vattentätta. Innan dess kan det 100 år eller mer innan de tas på allvar..