Citat:
Ursprungligen postat av hemlunda2000
Tänk om de upprörda sms är att hon inte orkar leva längre?
Därav den låga profilen
Ja, jag börjar luta åt det tänket också, vilket kan förklara att MPS väljer att fortsätta leta, medan polisen lägger av. Jag känner bara så här då; Boden kan dra åt helvete om den hålan drivit en människa i döden med S*nna Sv*nsson i spetsen, eller vilka brudar det nu är som betett sig svinaktigt mot VB. Jag kan inte förstå hur man kan mobba i gymnasiet, då borde man vara vuxen nog att ha slutat med sådant?
Dock går det väl inte att fastslå om det är hon själv som skickat sms-en, men som sagt, när det kryper fram nätsidor där
en klasskompis mobbar på nätet börjar man undra... hur hjärndöd får man bli om man skriver att man faktiskt är hjärndöd... VB var en insiktsfull person, hon försökte skipa rättvisa, men mobbaren vinner eftersom det handlar om ett gradvist knäckande av en person.
Har de kommit till vägs ände nu, är de nöjda i Boden, de som mobbat VB???