Citat:
Ursprungligen postat av
Grisbrottaren
Han stavar ju så här i den dramatiska fras han också använder i sina föredrag för att med pipröst uppröra åhörarna – "
And were sort of fine with this?!" [sic]
Han uttalar den i filmklippet från Kulturhuset där han förklarar att han bär skottsäker väst.
https://www.youtube.com/watch?v=6n2Vrr_MbfU (1:54, 2:10, 3:03, 3:20, 3:43, 4:18 5:47in i klippet)
Här är de andra exemplen:
https://twitter.com/arnstad/status/581826904996601857
https://twitter.com/arnstad/status/485843412726595584
Med tanke på hans mediokra gymnasiebetyg är det nog så att han är kass på engelska.
Hade jag inte reda varit blockerad av Arnstad hade jag ifrågasatt att han utger sig för att vara historiker och lurar statsministern. And we're sort of fine with this?!
Arnstad och resten av vänstern på twitter gör allt för att få alla problem som drabbar de högst sannolikt kriminellt belastade, illegalt uppehållna med organiserad brottslighet koordinerade tiggare att vara SDs fel. Rivaliserande tiggare som attackerar varandra, tiggare som bor i undermåliga hus som sedan brinner ner pga olyckor, inbördes attacker eller slarv, helt omöjligt att föreställa sig.
Lika komiskt som redan nämns i tråden är att Arnstad hävdar att det är ingen chans att man röstar på SD för att invandringspolitiken är skadlig. Det handlar bara om rasism, invandrare är så väl integrerade att polisbilar får granater kastade efter sig och islamiseringen i förorten får journalister att bli attackerade.