Citat:
Ursprungligen postat av rtyuiop
Har träffat ortopeden nu och hela besöket gick på någon minut eller två. Allt som blev sagt var i princip att vi skulle boka in en operation och att jag gärna ville behålla förhuden. Har för mig att jag har läst här på flashback, att det är ett sämre alternativ?
Någon som har bättre koll?
Jag gjorde halv omskärning för några månader sedan.
Grejen är att det enda som håller upp förhuden för mig nu är mina kalsonger (hade inga nätbyxor i mina badbyxor förra veckan utomlands

gick ju bra med kalsonger under ändå). Står jag i duschen eller är naken så åker den bak helt och stannar där
Fördelen är ju att du inte blir fullt ut jude, nackdelen att den kanske fortfarande inte blir riktigt bra och lite trång.
Men som sagt, när du ska visa för brudar är det som en omskuren, speciellt i stånd (för mig i alla fall).
Känns ju väldigt mycket bättre att ha förhuden kvar, eftersom att jag slipper skavet de första veckorna + ett känsligare ollon?
Fråga på!