Citat:
Ursprungligen postat av Kingen_king
Du kan ju börja med att påvisa vart jag skriver att dom ljuger. Eller jo, det gjorde dom ju när mussetanterna med täckta ansikten blev utkastade ur rätten. Avpixlat hävdade att det var för att dom var muslimer. Åklagaren förklarade att det var för att dom hade täckta ansikten. Då for dom med direkta lögner. Men den historien har vi avhandlat redan, och ser man inte lögnerna beror det på att deras propaganda har bitit på dej.
Men du kanske borde öppna ögonen lite. Att ljuga är en sak. Att bedriva propaganda är en annan sak. Man behöver inte ljuga för att bedriva propaganda. Man kan bara vinkla den stenhårt för att passa ens egna intressen. Det gör Avpixlat. Klarar du inte av att se det så beror det på att propagandan fungerar.
Jag har presenterat det flera gånger i tråden. Du är så inne på att du läser "sanningen" så du klarar inte av att värdera det du läser där. EXPO är en liknande sida som kör sin propaganda. Samma sak i olika förpackningar men med samma syfte. Att vrida till sanningen för att passa ens egna intressen.
Men jag utgår ifrån att du inte förstår att Avpixlat är en propagandasajt. Jag förväntar mej inte det.
Det var intressant. Avpixlat skriver alltså sanningsenligt enligt dig. Fast du kallar sanningen propaganda, på sedvanligt PK-istiskt Orwellspråk. Jag kallar det saklig information.
Men varför inte ta chansen att göra ett inlägg på Avpixalt, istället för att hålla på och harva här? Med din vittomfattande insikt och kunskap så skulle du ju kunna dra ner byxorna på dem ganska enkelt och därtill rejält.
För du blir säkert publicerad, ska du se. För till skillnad mot gammelmedia, är Avpixlat inte rädda för debatt. För de vet att de har fakta på sin sida. Till skillnad mot gammelmedia, som inte vågar bedriva en öppen och fri debatt. Eller vågar inte du heller?