Hur lång tid bör man vänta innan jag börjar ta mina Anafranil, vilket för er som inte vet är ett
"Icke-selektiva monoamin*återupptagshämmare (tricykliskt antidepressivum)"
Ursäkta om namnet av typen läkemedlet ingår i eller vad man ska säga blev långt, men jag visste inte om det fanns någon förkortning på det eller så
Jaja, egentligen har jag inte tagit Mdma/Ecstacy, utan liknande lagliga droger.. : först 5-mapb 250 mg för tre dagar sedan sen på afterglowen så körde jag ett gram 3-mmc, och under det ruset så kunde jag inte hålla mig från att beställa att gram till.. Så när mitt rus började lägga sig och efter några benso så lyckades jag somnade efter grov sömnbrist för att vara mig då, å sov i ungefär 20-24 timmar. När jag vakna då sprang jag ut till brevlådan och såg min order ligga där och såklart så började jag direkt med att fylla på näsa efter näsa, tills det nu tog slut för ett par timmar sedan. (Tidsuppfattningen, eller tal/skrivförmågan är inte på topp så ni får ursäkta om jag skriver lustigt på något sätt.)
Jag vet egentligen inte hur mycket jag tagit eller när jag började ta drogerna för ca tre dagar spelar någon större roll i mitt sammanhang och fråga, men det kan ju lika gärna ha stor betydelse liksom, vem vet.
Tänkte att det bör vara ungefär samma uppehållstillstånd mellan drogerna och Anafranilen som på Mdma, så det är därför jag frågar här.. Plus att denna tråden känns mer aktiv, eller att jag kan få ett bättre svar här på något sätt.
Har nog inte så värst mycket lyckoämnen kvar i mina små förråd i hjärnan, så jag tänkte att medicinen kanske skulle ha hjälpt till lite, och ökat farten med att reparera/återställa förråden, men vill ändå vara försiktig så jag inte åker på serotonerga syndrom eller andra möjliga hjärnskador

Tack på förhand, skulle också förövrigt uppskatta hyfsat snabba svar

Må väl allihopa, peace!
Off topic : för er som inte testat 3mmc men är sugna på det, kom ihåg att ta de lugnt med den och samla ihop ALL självdisciplin ni har, för den är riktigt lurig. Under ruset som för övrigt inte håller i sig så länge så får man ett STARKT sug av att fylla på nästan hela tiden och den slutar lätt med att man beställer ett till gram, osv.
I mitt fall var det ekonomin som stoppade mig från att beställa mer.
Väldigt lockande RC som man kan kontrollera sitt beteende och agera normalt i dom flesta situationer, eller om jag inte va ett undantag då, kanske pga. serotoninbrist eller någonting sånt.. Jag vet inte, ja är absolut ingen expert på 3-mmc, eller rc's överhuvudtaget. Men jag råder er iallafall att ta det lugnt och lägga undan ungefär ett halvt gram som ni bestämmer er för att inte röra under resten av kvällen, för då tror jag det bli bäst

Men det är ju bara min åsik, mina erfarenheter och som ni alla vet så fungerar ju droger, och speciellt rc's väldigt olika från person till person.
Helvete, nu börja jag babbla om massa som inte hade med min fråga att göra för fem öre, men jag antar att flubromazepamen börjar slå på nu sakna men säkert och gör mig lite prat, eller rättare sagt skrivglad
Tack för mig!