Citat:
Ursprungligen postat av trigger99
Okej, har aldrig tidigare läst om någon som har fått samma sorts rus.
Det konstiga är att vi hade mycket(!) sämre setting den gången vi fick rus..
Menmen, har kristaller som väntar på mig, får se till att det blir riktigt fint då.
Vad tror ni, sitter eller inte? Känns som det var sittern som gjorde att vi inte blev Eade senast.
Personligen hade jag valt att köra utan sitter eftersom det av erfaranhet blir bättre då.
Har tagit MDMA vid cirka 30-40 tillfällen och har kanske haft sitter vid 4-5 gånger, dessa gånger har blivit sämst. Det blir ens länk till "verkligheten" och eurofin maxas inte. Man kan också börja tänka på sig själv ur sitterns perspektiv och då tycker man bara att man är löljlig. (Kvällen förstörd)
Har du tagit MDMA på någon ravefest eller något annat stort event? Om inte, så gör det. Lyckan man upplever när man dansar till hög musik och lär känna nytt folk är brutal och går inte att jämföra med en lägenhetsfest. En myskväll med MDMA har ju också sin egna charm, men om du är ute efter att maximera lyckan så spendera dina MDMA-kristaller på en fest. Kasta inte bort dem medan du sitter i soffan.
Om du nödvändigtvis måste ha en sitter så välj en öppensinnad person som själv har erfaranhet av MDMA och kan vara med er i er MDMA-buzz utan att ta något själv. Jag har suttit många gånger åt folk som tagit MDMA och kunnat tänka mig in i deras E-trippar såpass väl så att jag iprincip blivit Ead själv, åtminstone psykologiskt.
Lycka till, glöm inte att dricka vatten
Peace
Hysteria