Citat:
Ursprungligen postat av
NirvanA
Skickas från UK men du måste ställa in så det blir Sverige och så kostar frakten typ 200kr, funkade för mig senast iaf.
Citat:
Ursprungligen postat av
Nic78
Har beställt flera gånger därifrån utan problem. Tog det billigaste fraktalternativet på 5 pund för ett par månader sedan vid min senaste beställning.
Så ni två använde alltså inte samma typ av frakt? Jag såg inget alternativ motsvarande 200 kr, utan det var närmare £5. Eller valde du kanske express, NirvanA?
Jag tänker mer på hur billigt det brukade vara innan alla fåniga regler, då var det standardfrakt på allt, men beställer man t.ex. från Le Labo så blir det sjukt dyr frakt, eftersom de skickar på det enda godkända sättet som jag förstått det, med speciella frakthandlingar osv.
Men funkar det att beställa med standardfrakt så får man kanske testa. Är lite sugen på en AdP Colonia Assoluta, fast nu när jag kollar skiljer det inte så mycket från vad den skulle kosta från parfym.se

. Kanske inte är värt annat än om man beställer lite dyrare dofter, som t.ex. Amouage.