Tjena.
Är snart inne på 5:te veckan av VLCD.
Jag är 171cm och väger just nu 71kg = viktminskningen går väääldigt segt.
Jag börjar närma mig slutet, blir bara mindre och mindre kvar att ta ifrån så att säga.
En fråga dock
Jag har fortfarande liite fett kvar runt magpartiet(det klassiska) och runt låren som inte vill ge sig. Jag har stått stilla på 71kg i några veckor nu, jag har testat att lägga in LITE mat för att se om det skulle hjälpa något, men icke.
Va ska jag göra? Kan jag få bort detta, antar att det är underhudsfett, utan att träna? Alltså genom att bara ligga på detta stora kaloriunderskott?
Självklart så tror jag inte att någon stor tvättbräda ska komma fram utan jag vill "slipa" ner det där sista så att magen drar in sig lite till
Hoppas jag var klar och tydlig med mitt inlägg, har inte sovit på väldans massa timmar. Notera att jag sköter sömnen annars
Tack på förhand! Lycka till och kämpa på alla som håller på med VLCD! Stort grattis till b.la. strawberryking (såg dig i några tidigare inlägg, bra kämpat!)