Kvinnorna. Allt var kvinnornas fel. De lämnade Jimmy och han var tvungen att söka ny fru samt att sitta hemma och porrsurfa. Det är för j-t.
Två vildar under hela perioden som naturligtvis strulade till det dem också. Inte oväntat att dessa var kvinnor. Vad ska SD göra? Ska de inbjuda till brottning i brun gyttja i Hörby eller vad krävs egentligen?
Åsså Magdalena som bara går in och dominerar opinionsmätningarna. Jobbigt för SD att mötas av tre kvinnor när man dessutom varit tvungen att krama en invandrarkvinna för att alla fyra partierna i Tidö ska se ut att hålla sams.
Som om detta inte skulle vara nog kommer kniven i ryggen från en kvinnlig miljöminister, mitt i slutspurten av valrörelsen, som tycker att SD är dåliga på miljöpolitik.
Nej. Kvinnorna behöver nog fråntas sin rätt att rösta för att SD ska kunna få bättre valresultat. Ett gammeldags "ställ dig vid spisen" skulle nog behövas på valdagen för att rädda SD.