Citat:
Ursprungligen postat av
Emoll
Att du fortsätter rösta rött betyder bara att du inte förstått allvaret någonstans.
Du förstår inte allvaret med Islam. Du förstår inte samband verkan. Du förstår inte orsaken till att det knappt bor en enda jude i muslimska länder. Varför länder som Sverige, England och Tyskland blivit kaos senaste åren.
Varför? För vi har alldeles för många människor som du som bara är självcentrerade och skiter fullständigt i allt annat.
Jag har aldrig haft större problem med muslimer än vad jag haft med kristna.
Uppenbart är kvinnosynen hos många rätt unken men jag som varit tillsammans med en del muslimer upplever inte att religionen påverkar män utan
andra män vilket innebär att män i grupp är farligare än specifikt muslimsla män.
Om ni andra inte vill bo bland muslimer eller psykiskt sjuka, eller invandrare osv så är det enkelt, bo vid varandra.
Sedan så ska givetvis människor som kommer hit och börjar förfölja andra grupper, utvisas. Invandrare är mer rasistiska eftersom svenskar faktiskt är bland världens minst rasistiska folk även om de själva tycks tro att rasismen är störst bland oss.
Jag förstår nog samband mer än vad du och många andra gör.