Citat:
Ursprungligen postat av
askungen
Det är knappast provet man i första hand tar för att undersöka inflammation i kroppen. Snarare ett prov som det norska företaget gjorde för att sälja sin olja. Låter fejk i mina öron iallafall..där kan man snacka företag som tjänar pengar på sjuka
Ja så tänker jag också.
Men om hon nu tror på detta prov och oljan då borde hon ju inte behöva gå till sjukvården med höften heller som hon tror är en inflammation i leden pga Dupixent. Hon agerar ju som att hon inte tror på provet och oljan, att det bara blev en ursäkt och försvar nu. Men hon är ju helt kokkobello med sitt agerande.
Börjar tyvärr fundera på om det ändå borde göras en orosanmälan på M som växer upp i detta, fokus och oro på mammans sjukdom hela tiden, inga gränser och han får misshandla djur utan konsekvens, han äter rent av bara skräp hemma. Det bådar ju inte gott för att han ska växa upp till en frisk person både fysiskt och mentalt (och bete sig bra).
Han får nog ett riktigt uppvaknande och en chock när han ska börja ”6års” och första klass. Och det är hennes fel.
Tråkigt också hur lite hon verkar fokusera på Ms utveckling nu för tiden. Förr tränade hon matte och läsning och att skriva varje dag med honom. Man behöver inte träna varje dag men nu är fokus bara på henne.
Tänk också på vilken tid hon lägger på att filma och redigera varje dag. Oftast när han är hemma dessutom.