Citat:
Ursprungligen postat av
graventhulmar
Vad tror fjanten att han åstadkommer genom att lägga upp den här skiten mitt i alltihop, på en blogg som varit död under halva hans karriär som Matgeek? Är han så panikslagen att hans rationella tänkande stängts av?
Jag fattar ju att det är hans försök att ”smyga” igång som om ingenting har hänt, på en plattform som inte har så många ögon på sig. Men det är ju bara idiotiskt att tro att han kan komma tillbaka till sociala medier och låtsas som att ingenting har hänt bara för att testballongen flög på den inaktiva bloggen. Folk väntar fortfarande med hökögonen spända, och kommer bara att komma ihåg detta längre ju längre tid förklaringen dröjer och memesen spinner iväg. Snubben är bränd om han inte hanterar detta väldigt snart.
Högst antagligen spons av Di Marco som förpliktigar. Halva texten består av deras historik och allmänna förträfflighet.
Några guldkorn som endast vår kära geek kunde ha författat:
"Pinsa romana är det. Och om du inte stött på den ännu är du sen till festen, men välkommen ändå."
"Jag äter gärna gluten själv, men jag har en svägerska med celiaki och det vore ju själva sjutton om man inte kunde erbjuda något vettigt alternativ."