Citat:
Ursprungligen postat av
Detdundrar
Märkligt inlägg. Varför skulle hon inte ha kunnat möta GM's blick om hon blev slagen? Dessutom kan man bi strypt bakifrån.
Menar du att jag inte skulle förstå hennes förskräckelse vid överfallet? Ingen kan väl sätta sig in i exakt vad My kände, men klart att det måste ha varit förfärligt. Det är inget du behöver förklara.
Förstår inte heller vad du menar med att du 'så innerligt vill bespara ett oskyldigt offer 'detta'. Ifrågasätter du om jag inte vill det?
Herregud vilka frågor Nej, givetvis menar jag inte att du vill någonting. Varför tror du det? Jag tänker att vi alla tycker detta är hemskt.
Jag svarade på en mängd inlägg, dör folk undrade varför jag skrev siom jag skrev. Allt jag ville uttrycka var att jag fick en bild oå näthinnan när jag läste att hon blivit strypt. Jag skyddade mig på ngt sätt med att tror att han antingen slog henne medvetslös eller körde över henne, SEN körde över henne eller tvärtom. På ngt sätt föreställer jag mig att det kan ha gått snabbare för hennes del om a) hon blivit slagen i huvudet och b) hon blivit påkörd
Och att hon inte hunnit uppleva skräcken i att känna att nu kommer jag dö, han dödar mig.. om man blir medvetslös så kan msn ju inte tänka eller känna då mkt.
Fattar inte vad du tycker är så "märkligt" med det jag skriver..Jag säger inte att hon INTE kunnat möta hans blick på ngt annat sätt. Jag gav utttyckvför en känsla inför uppgiften att han strypt henne.
Det är helt sjukt att folk tolkar in så mkt i det. Hur fan kan det vara "märkligt" att uttrycka förskräckelse över att hon blivit strypt? Får jag inte göra det? Flashback är så märkligt så jsg undrar varförvjag ändå stannar kvar här. När något trasgiskt hänt vill msn ju dela känslor och tankar. Jag blur typ attackerad över attvuttrycka att det är hemskt det som framkommer...Så stört.