Citat:
Ursprungligen postat av
skurresnurre
Haha, men för alla oss andra är det inte glasklart så vi fortsätter, hoppas det går bra 🙏🏼 och om du nu träffar så mkt blattar, hur kan du (o alla andra här) då inte förstå att det är typ ”mode” att se ut såhär. Skägg, fade, klädstil osv. Handen på hjärtat, alla har vi väl träffat folk som ser ut såhär men INTE är kriminella. Skenet KAN bedra
Tack själv!
Det är inte mode att vara svartmuskig och se ut som becknare nä. Kanske inte den lågställda världen men bland människor med lite självrespekt så är det där inte mode.
Jo, jag fattar att du tror skenet bedrar men oftast är de i Bring-bilar tex som har sidosysselsättning för deras egentliga verksamhet som är illegal. Jag vet exakt hur det funkar i Malmö då jag har bott här hela mitt liv och som sagt omringad utav det. 99,9% utav dem du ser se ut som som Faroqq och Juan är på något sätt gängkopplade. Du tror inte på fullt allvar att dessa två var duvungar på något sätt?