Citat:
Ursprungligen postat av
PROLIFIC
Jag har också funderat på det där. På Dumpen ser man ju prov på den klassiska och långsamma groomingen men också de som kör igång i 180 på direkten och i typ tredje meddelandet vill se fitta, visa kuk eller frågar om barnet gillar sex. Blir inte heller klok på om det är kåtslaget som gör att hjärnan kopplas ut eller om de är så jävla tappade att de tror att det kommer att funka. En kompis lanserade idén att de kanske inte tror att det kommer att funka men att de gillar själva snusktextandet och liksom går på vinst och förlust. Bara att skriva såna saker pirrar skönt i peddobyxan liksom. Det är väl iofs en del i kåtslag som tar över, men ändå.
Annat som är intressant är dessa personers brutalt goda självförtroende. De flesta är ju fula som stryk redan som det är men så skickar de dessutom extra osmickrande bilder. Wtf liksom? Som rödskäggspeddot som åkte dit i Uppsala. Den första (?) bilden han skickade. Alltså, vem gör så om man ska locka någon till sexuellt intresse? Oavsett ålder på mottagaren. Intressant med honom dock är att han ser rejält utslagen ut och inte verkar leva ett särskilt ordnat liv men han lyckas ändå skriva bättre än många andra.
Tror det är mycket det, det är i mångt och mycket isolerade och sexuellt frustrerade män som sitter och runkar och går igång på att få minsta lilla mänskliga kontakt.
Har varit på internet sedan jag var ett barn, såna här gubbar har alltid funnits. Det är välkänt bland ungdomar som är med på dessa communities att det finns. Förr var det sidor som Kamrat, det fanns också chattrum. Man kunde hitta brudar att lägga till på MSN. De blir överösta med kåtgubbar så fort de reggar ett konto. Många är nog inte pedofiler per definition, de skulle knullat med en halvdöd gammal 90-åring om det var det som erbjöds. För egen del ägnade jag mig ett tag åt att lägga till såna på en fejkad MSN där jag påstod mig vara en tonårstjej, och sålde camshows. Jag gav ut mitt eget kontonummer till och med, var aldrig rädd för att bli anmäld.
Många som fastnar i Dumpens fiske är riktigt fula gubbar. Sådana som tänker sig att de ska träffa en mamma med ett barn, som har massa barnporr på sina hårddiskar, farliga personer. Men i mångt och mycket är det tragiska gubbar som sitter hemma och drar gubbkuken i desperation. Inget riktigt barn hade gått med på att träffa dem, och barnen blir knappast traumatiserade för livet av att se en bild på en penis i en chatt. Minns när man var 14 och satt på typ chatroulette och fick se en gubbkuk i camen, man garvade bara.