Citat:
Ursprungligen postat av
enhalvboj
Min syn är att detta inte är dragqueen story hour utan ett brittiskt event som jag inte sett en enda människa försvara (och som ingen bör försvara).
Det är väl ändå jämförbart med klippet du precis försvarade där den stackars drag-pedofilen blev creep-shottad enligt dig?
Gemensam nämnare: lättklädda dragqueens i små barns sällskap.
Jag förstår att din syn på detta är cementerad. Vi ska acceptera progressivismen oavsett vad vi ställs inför, och vi som ifrågasätter detta är bakåtsträvande konservativa fundamentalister.
Som tur är finns det bevisligen gott om människor i Sverige som inte kommer acceptera denna utveckling, och jag tror och hoppas att detta fenomen kommer stoppas och inom svensk undervisning.
Du kan ju inte på fullaste allvar tycka att 9000 kr / timmen av dina skattepengar bör gå till detta ändamål? Fast du kanske inte betalar skatt?