Citat:
Ursprungligen postat av
enhalvboj
Babsan och Farbror Barbro kunde visas på tv utan att nymoralister skrek om propaganda, de stackars barnen och allt vad ni nu skriker om.
Ni är som ett gäng gnälliga kärringar. Ta och kamma er.
Det går inte att jämföra Babsan med dessa dragshowartister. Det är som att jämföra äpplen och päron, eller rent av äpplen och fikon.
Och för den delen så var väl After dark normalt en krogshow som var riktad mot vuxen publik, förutom bidrag till melodifestivalen, eller hur?
Dom var inte ute och blandade sig med barn. Detta skulle jag säga är ett viktigt steg hbtq-lobbyn har fått igenom.
Som någon skrev, ett steg i att normalisera transor och pride, på oskyldiga barn som inte kan välja. Man skulle definitivt kunna säga att det är indoktrinering.
”Se så bra och fullt normalt det är med transor” eller ”bla bla bla, vilken jäkla hbtq-floskel du vill”
Det är fel i grunden. Det är barn.