Citat:
Ursprungligen postat av
JordenIsPlatt
Jag skrev ju precis det? Dom har inga bevis alls mot dom, det finns noll teknisk bevisning så hur motbevisar man ingenting? Jag har redan förklarat för dig att högsta domstolen inte tar i sexualbrottsmål eftersom dom vet att dom då skulle tvingas riva upp mer eller mindre varenda dom. Dom är förövrigt båda redan ute men dom kommer aldrig komma tillbaka till Sverige igen och dom kommer aldrig få någon upprättelse. Så funkar det för män i Sverige. Dom har både lagt halv miljonen på fler advokater men precis ingenting händer.
Nej det är fortfarande inget fenomen som sker vid våldtäkt, det är fortfarande sedan länge debunkat nonsens.
Lundgren och Bingel är båda nazifeminister så stick du huvudet i sanden som en struts om du vill men det förändrar inte verkligheten ett jävla något.

Medicin och big pharma är för övrigt bara propaganda och nonsens som regel även utan feminism eftersom det uteslutande handlar om förtjänster och inte att hjälpa människor och det har ju alla som inte är dumma i huvudet nu förstått efter hoaxen med covid och frankenvaccinen.
Nu frågar jag vad det finns för bevis som gör att du är övertygad om att de inte har begått våldtäkterna/att de är oskyldiga? Visst, du
påstår att de är dömda utan bevis. Detta vet jag ingenting om då jag varken fått ta del av FUP:ar eller domar i ärendena som rör dina polare. De kanske både är dömda utan bevis
och skyldiga som synden till våldtäkt, samtidigt. Eller så finns där bra med bevis, men som du inte räknar som bevis. Eller så är det som du säger: de är oskyldiga och dömda utan bevis och då undrar jag givetvis vad du har för bevis för detta. Har du bevis så är du mer trovärdig och kan dessutom rädda dina polare mot att vara dömda för brott de inte begått. Att du
tror att de är oskyldiga håller nämligen inte. Du är partisk och skulle förmodligen se Hit*ler som oskyldig, om han vore din polare. Man står upp för sin polare helt enkelt.
Men nu pratar jag om bevis och inte om lojalitet. Så. Har du
bevis för att de är oskyldiga?
Det sker vid våldtäkter. Min polare som blev grovt våldtagen av sin pojkvän, för över 20 år sedan, har berättat om detta. Detta var
innan man ens började tala om "paralys" vid våldtäkt. Hon berättade
då, något år efteråt att vid den första grova våldtäkten hennes pojkvän utsatte henne för, så kunde hon
inte röra sig. Hon var kraftigt chockad och totalt handlingsförlamad och tänkte "händer detta mig? Är det jag som blir våldtagen av min pojkvän?". När hon till slut kunde förmå sig att röra sig, började hon försöka ta sig fri, grät och sa åt honom att sluta, då blev han mer hårdhänt och började använda mer våld. Andra gången som han utsatte henne för en andra grov våldtäkt, var hon mer beredd. Hon kämpade då allt hon hade, vilket gjorde att han helt enkelt tryckte ner hennes huvud i en kudde så att hon förlorade medvetandet/blev medvetslös. Hon vaknade sedan upp efter en stund och kände att han fortsatt våldtog henne. Han har erkänt brotten och tom. skrutit om hur han våldtog henne. Han har rentav gjort sina historier mer brutala, än vad hon har berättat att de var. Hon lider fortfarande av avföringsinkontinens och svår PTSD efter övergreppen och allt annat jävulskap han utsatte henne för.
Och paralyserad blev hon. och detta under en tid då man inte ens pratade om det. Hon berättade det rentav under en tid, då man inte pratade om sådant. Och nej: han är inte dömd. Hon ville inte gå igenom något sådant. Livrädd för honom. Och ja: han har utsatt minst två till senare. De två har inte heller anmält honom. Och nej: hon har inte tagit ut pengar från sitt försäkringsbolag. Hon har helst bara velat lägga händelserna bakom sig. Och inte basunera ut det till något försäkringsbolag.
Vad gäller Lundgren, så är jag beredd att hålla med. Om hon är den person som höll på och talade om den satanistiska cirkeln? Men
inte läkaren.
Ge dig. Det enda som får dig att se henne som det är att hon uttalat sig om saker som du tycker är obekväma sanningar. Att våldtäktsoffer ofta blir paralyserade är inte konstigt. Som sagt: har man lite medicinsk kunskap, så är det rentav logiskt att det förhåller sig på det visset.