Citat:
Ursprungligen postat av
nighter825
Tror du har det.
Du är besatt av Busch. Du kallar henne drottning hela tiden.
Du kallar Esbjörn för dement.
Du älskar förtala människor.
Du kan fan inte heller läsa därför jag skrev även jag hatar folk som önskar Esbjörn är dement och de som inte förstår jordabalken, fastighetsaffärer och vett.
Du skriver Busch beteende liknar en psykopat är väl baserad på ditt egna beteende, tanke på hur du hittar på saker hela tiden för rättfärdiga ditt hat mot din drottning. Du anklagar henne för saker när Esbjörn har gjort saker. Du, så du vet, Esbjörn skrev på en förlikning som han sen överklaga.
Sök hjälp.
Jag håller med dig för första gången. Om att hon är ingen drottning. Hon är en skitjänta.
Men hon har psykopatiska drag, eller något annat inom autismspektrat. Hon uppfattar inte verkligheten, men att rabbla kan hon, utan innehåll.
Nu ljuger hon igen om vad hon hade sagt och vad hon menade, och det har relevans för hennes trovärdighet i de kontakter som ledde till att Esbjörn bli avlurad sina fastigheter. Hon är inte ens duktig på att sopa igen spåren efter sina grodor när hon i efterhand hittar på att hon blev missförstådd, av alla medier, och av alla journalister.
För en erfaren jurist är det mumma att ställa frågor till henne i en domstol. Jag hoppas verkligen Sture får framgång med överklagandet i HD. Det står ju i media om hur hon ljuger, så saken mot Esbjörn förtjänar en huvudförhandling, där man benar ut vad som verkligen har hänt.
Hur en ensam människa som Esbjörn, 83 år gammal, som konfronteras med denna konstiga människa ska vara "glasklar" när alla andra blir häpna av hennes fräckhet och framfart, när hon tar till plan B och ljuger rakt upp och ner.