Citat:
Ursprungligen postat av
Lars48.
Hittills har jag uppfattat att mannen varit en kärleksfull människa och tyckt mycket om sin fru. Det bekräftar både svärmor och sonen.
Ytterligare framgår att kvinnan har en tendens att sk*ta i sina män och dra iväg.
Därför risken är stor att brott har begåtts eftersom den kärleksfulla mannen känner sig ännu mer bedragen när han märker att han har gett allt och ändå blivit bedragen.
Vad säger att hon har tendens att hon skiter i sina män? Vad betyder "dra iväg". Det var hon som levde med de. I första fallet vet vi inte varför hon lämnade mannen. Ingen som vittnade hur var han. De bodde även med hans mamma på landet. Hur var hon? Kan du tänka dig att en tjej på 23 år som födde redan 4 barn kan vara t ex utbränd?
Vet du hur det ser på landet i Polen? Bland de outbildade? Vet du hur kvinnor måste slita? Det är väldigt konservativ syn på kvinnor. Döm inte. om du vet inte orsaken.
Och nu...otroligt eller hur. Kvinna få allt, brylanty, bilar, palatser, kärlek men de sticker. Hur löjligt det låter?