Citat:
Ursprungligen postat av
klarhimmel
fick kontakt med en kille via en dejtingsida, vi har lagt till varandra på fb, och har chattat via messenger nästan varje dag, vi stormtrivs när vi skriver till varandra. Vi har också bestämt oss att träffas inom kort och se om det finns någon kemi där.
men nyss när jag loggade in på sidan och kollade hans profil, det visar sig att han var inloggad idag.
Jag känner mig sårad och besviken...
Är det här normalt beteende? eller är jag bara för känslig?
Om man funnit varandra på det vis du beskriver så skulle jag också dra öronen åt mig om den andra fortsätter att logga in.
Men samtidigt skriver du att ni ska träffas för att se om det finns någon kemi där? Så du kanske förväntar dig för mycket för tidigt?
Du kan ju träffa killen och om ni båda då känner för att gå längre och han fortsätter att logga in så kan du nog lika bra lägga ner en fortsättning med den killen och i stället försöka hitta någon annan.
Man ska inte ha för bråttom och man ska inte hoppas för mycket för tidigt, det är nog det felet du gör, inte att du är för känslig.