Citat:
Ursprungligen postat av
vigusa
Nja,nästan rätt har du,men Jonas och Alban kände varandra långt innan My kom in i bilden.
Tjejerna har det gemensamt att de var på samma bloggportal,men varken Kin eller Anna bloggar längre.Anna är "person non grata"i kändisvärlden,även bland Albans vänner,och My blev för ett par år sedan ovän med Magdalena Graaf.Då passade det väldigt bra för Anna att bli bästis med My för att reta Magdalena.
Linda och Magdalena är kompisar,och bägge två avskyr Anna och My.
Tro inte annat än att Anna är en väldigt elak och beräknande person,korkad och med stor hybris.
Alban är också en person med stor hybris och lite halvkorkad,men betydligt trevligare än Anna.
Att Alban åkte hem till Anna var säkert för att reta Kin,typ se på mig,du hade inte haft några tjejkompisar utan mig.
Jag ger mig fan på att Alban varit otrogen och kanske till och med köpt sex och att det är därför Kin lämnat honom.
Nu vet jag inte att det är så,men det är min känsla,och jag tycker så himla synd om Kin.
Det är mig en gåta att han lyckats plugga till tandläkare en gång i tiden för han är verkligen inte en intellektuell människa,och Anna,hon är bara dum som ett spån.
Jonas och Dr Alban har träffats otaliga gånger på alla dessa 90s shower som de uppträtt samtidigt på sedan jag vet inte när.
Jonas började i gruppen i mitten av 2000 talet, gruppen gjorde ju en paus frå slutet av 90 talet tills Jonas kom in i bandet.
Thelenius har ju känt till Doktorn från start.
Anna fick dessvärre inga creddpoäng genom sitt samarbete med Dr Alban för sisådär 25 år sedan, hon hade hoppas det.
Anna förknippas så starkt med töntschlager.
Lite som Schlagerns Inger Nilsson ( Pippi Långstrump) Ränderna går inte att tvätta ut..
Folk minns det man blev känd för om inte man är skicklig nog att överträffa det, det har inte Anna gjort, hennes personlighet konsumerar den lilla, lilla, lilla talang hon har, finns inget kvar då den tagit över. Bara ett bestående minne av hennes gråt, klagan och korkade kommentarer eller ageranden.
My ryktas ju bla ha legat med Graafs ex Magnus, Anna älskar My bara för en sådan sak, då Maggan och Anna haft värsta fighten sedan tidigare där även Magnus varit involverad. Medan Maggan förlät Magnus, så har hon inte förlåtit Anna.
Anna spelade ju in ett tvprogram med Linda för x antal år sedan, det märktes att de inte klickade. Linda är nog för hård typ för Anna.
Med litet tålamod gissar jag. Båda är två vandrande egon, så de skulle nog krascha rätt snabbt på tu man hand.