Citat:
Ursprungligen postat av
cece123
Hur ska Bortskämda Madde kunna fortsätta klara av att leva skönt lyxliv?
Ingen fara, precis som sina vänner, "betalar" pappa och pappa fixar.
Bara det att det är vi skattebetalare, som får stå för diverse hyror, resor, smycken, kläder och annat åt Bortskämda Madde.
På det vägrar Madde och feta paddan att jobba. 🤮
Apanaget, dvs skattebetalarnas pengar, är som lön för framträdanden så där kan väl Madde få göra vad hon vill med det hon får.
För sitt leverne har hon avkastning från sin förmögenhet. En googling ger att ex vis 2017 fick hon ut knappt 8 milj i avkastning. Det lever hon och fyllot rätt okej på under ett år. Jag kan tänka mig att hon får stå för hela deras leverne medan fyllot endast står för sitt supande som han får från sin mamma eller nåt. Han verkar ju helpank nu när han får lägga ner sina företag.
Det är inte konstigt att just Madde har hamnat där hon är, saknar ju helt verklighetsförankring så hon lallar runt utan att kunna tillföra något vettigt till världen. "Jobbar" med den där stiftelsen, som om det skulle vara till gagn för någon alls. Tippar på skilsmässa ändå inom några år för fyllot kommer ställa till med någon skit tids nog.