2020-05-16, 19:50
  #7597
Medlem
ArgusOnes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av keterparyd
Nej, du hjälper inte henne.

Så pengar i fickan hjälper inte henne? Då kan vi dra in alla bidrag till alla direkt då.
Citera
2020-05-16, 19:51
  #7598
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av keterparyd
Nej, du hjälper inte henne.

Jo, det gör jag. Du däremot hjälper inte någon, du bara förstör. Du är en destruktiv kraft.
Citera
2020-05-16, 19:51
  #7599
Medlem
Herzs avatar
Intressant hur Paolos handling är fullkomligt accepterat i 20-tal europeiska länder men i Sverige ses det som oaktsam våldtäkt!

Vad gör svenska feminister åt sexhandeln som pågår i EU där *snyft snyft* stackars östeuropeiska kvinnor blir våldtagna? Och staten agerar hallick som tar en del av deras inkomst som skattemedel. Äkta socialdemokrati där, eller är det kristdemokrater som har makten i Tyskland?

Ingenting!

Det enda ni gör är sprider ert hat mot män och affirmerar er sociala överhöghet i parninghierarkin. Samtidigt som ni vägrar försvara svenska barn (flickor) som blir våldtagna på Zara Larssons festivaler på Kungsan. BARA för att de var invandrare. Hur skeva får ni vara?

Vad hände med dom afghanska våldtäktsmännen som låg bakom våldtäkterna? Blev dom också dömda i enlighet med era principer och korsfästa i mediestormen som uppstod?

Men nej, självklart ska vi ge oss på starka, rika kompetenta Stockholmare för han är aktiv på er hemmaplan där ert sexliv är aktuellt. Och era stora egon måate såklart blanda sig i och pinka in reviret direkt.
Citera
2020-05-16, 19:52
  #7600
Medlem
ArgusOnes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MostyBlejsX
Nej jag är verkligen ingen manshatare, däremot föraktar jag som sagt ni som är bottenskräpet.

Vilka vi? Jag har inte åkt fast för sexköp. Har aldrig köpt sex. Får det helt gratis. Behöver inte ens köpa en gucciväska åt min sambo.

Man kan säga att jag är lyckligt lottad över att ha en flickvän som inte ligger för vare sig pengar, prylar eller status.
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7601
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Fabriksbyggnad
Psykologi 1a...
Lögner-den som svarar med en lögn tittar ned snett till vänster.

Kolla intervjun.

Gäller det även vänsterhänta? Och synskadade?
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7602
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TonyK
Känns som att du varit i henne och vet.

Jag har inget som helst som tyder på att hon inte var där frivilligt, hade det varit så skulle väl hon fått beskydd av polisen nu.
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7603
Medlem
Eustaches avatar
Ursäkta mig att jag inte orkar läsa igenom 50 sidor inlägg just nu men...

Vad vet vi om den prostituerade? Traffickingoffer? Lyxbrud? Frivillig prostitution eller tvång? Jag kan tycka att det är av allra högsta intresse med tanke på slakten av Paolo som pågår just nu. Gissar dock, med tanke på hans beteende och kroppsspråk etc. i intervjun, att det är en utsatt person.
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7604
Medlem
lakritcs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av lucifersatan
Jag funderar på varför han köpte sex? Det är ju inte så att han inte får sex annars om han vill?
Tänder kanske på tanken att välja ut en attraktiv tjej bland de som ofta har sex, att ta en prostituerad som är villig att göra vad han vill.
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7605
Medlem
StefanDavidssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dilzos
* Trampat i klaveret.

* Skitit i det blå skåpet.

* Skämmes ta me faan.

Många ordspråk passar till detta!
Åklagaren kommer äta upp honom.

Högmod går före fall - han gråter framför TV4 reportern för att rädda sig själv och ger samtidigt åklagaren information han behöver för att åtala Paolo för oaktsam våldtäkt.
Låt oss hoppas!
Citera
2020-05-16, 19:53
  #7606
Medlem
ModerRotas avatar
Att älska med en annan människa är inte skamligt.
Att knulla med en annan människa är inte skamligt.

Att knulla en annan människa kan vara osmakligt.
Att knulla en annan människa utan samtycke kan vara skamligt eller rent av olagligt i dagens vänster fascistiska samhällstopp.

En karl behöver få ligga varje dag med en vacker dam för att må bra psykiskt. Väldigt få har tillgång till en sådan underbar och fantastisk kvinna varje dag. Men får mannen ligga varje dag så är han i sjunde himlen och älskar den kvinna som låter honom få det. Det spelar ingen roll om hon är hora eller fru, om han måste betala för det eller får det av hennes fantastiska och kärleksfyllda fri vilja.

Men det är skamligt att bedra sin fru. Det är osmakligt att göra det bakom ryggen på någon som älskar dig.

Det är Paolos brott. Inte mot mänskligheten, men mot de sina och sig själv.
Citera
2020-05-16, 19:55
  #7607
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Eustache
Ursäkta mig att jag inte orkar läsa igenom 50 sidor inlägg just nu men...

Vad vet vi om den prostituerade? Traffickingoffer? Lyxbrud? Frivillig prostitution eller tvång? Jag kan tycka att det är av allra högsta intresse med tanke på slakten av Paolo som pågår just nu. Gissar dock, med tanke på hans beteende och kroppsspråk etc. i intervjun, att det är en utsatt person.

https://sex-tjejer.com/escorts/16864...ockholm-debora
Citera
2020-05-16, 19:57
  #7608
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av ArgusOne
Ligger Birger Jarlsgatan på Norrmalm eller på Östermalm?

Birgerjarlsskatan säger kvack.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in