Citat:
Ursprungligen postat av
HateWreck
Du missförstår mig helt och hållet.
Wahlgrenarna är uppväxta med pengar och har gått den väg som så många privilegierade kulturarbetarungar gått.
Lever i stort sett på sina föräldrars namn.
Utan föräldrar hade Pernilla förmodligen jobbat på HM eller Åhléns.
Linus och Niclas vette fåglarna.. Äldreboende eller kanske gympamajje?
Det roligaste med Niclas är fö inte hans operationer. Det är att Laila valde att ta bort Wahlgren när de skildes och numer bara använder den ännu tidigare exmakens efternamn (Bagge) istället för Johansson som hon föddes till.
Det är ju det jag menar med, Niclas jobbade med sin korvmojje, när kontakterna sinande ett tag, sedan fick han radiojobbet av någon anledning.
Någon sångröst att skryta om har han ju inte, det var väl filmen G som gjorde honom till tonårsidol, en sekund.
Jag antar att ett programledarjobb är något Anna önskar hett att få, men utan kontakter och de rätta trådarna att dra i blir det svårare.
Sedan får jag ju känslan.. Att syskonen Wahlgren är lättare att samarbeta med.
Anna har ju genom sina utbrott gjort sig ökänd som en person som verkar svår.
Om Anna skulle sitta som radio eller programledare,kommer alla intervjuer avbrytas med att Anna måste berätta om sina erfarenheter och sedan börjar hon gråta, komma in på sin magoperation, mamma, gamla oförrätter, tills de avbryter rask med musik...eller ett teknisk felmeddelande.