Citat:
Ursprungligen postat av
Bawlsack
Pirat iptv är helt klart inget för dig. Du tycker alternativet är dyrt (en tiondel av vad det egentligen kostar), men du har ju erfarenhet av hur dom billigare fungerar. Samtidigt som du vill ha garantier och ansluta dig gratis. Inga dåliga krav du har.
Jag riskerade avstängning/varning för att hjälpa dig, och du sitter här och grinar över att du inte får hjälp. Är ju nästan så mitt blodtryck jävlart stiger. Klassiskt fall av att vilja äta kakan men ha den kvar. Eller vad fan det heter.
Lugn o fin nu! Finns tips på piller som lugnar hjärtat.
Jag vill bara komma med lite nya infallsvinklar. Varför skulle det vara så omöjligt att man betalar i efterhand, kan t.o.m. vara så att detta inte är ersättning utan en gåva som inte berör skatteverket eller någon annan. Om Du tänker i lite större sammanhang. Ingen här är momsregistrerad och redovisar moms, vilket är ett brott. Ingen tar upp detta som inkomst, vilket man skall. Konstiga betalningar via Taiwan, Bitcoin etc.
Om jag ansluter mig till en tjänst som fungera så har jag inga problem att skänka dig 100 - 150,-/mån, går i samma spår som stöd till Rädda barnen eller liknade. Det finns de som har fått flera hundra tusen via spontana insamlingar på nätet, för att hjälpa någon sjukling eller likande.
Tänk större!!! Inget brott begånget. Inget skattebrott.
Hade jag haft möjligheten tror jag att man skulle testat detta. (my username)@proton****.com