Citat:
Ursprungligen postat av
EastClintfood
Ja, den verkar inte vara mycket att ha efter att köpt den och läst innehållet, hela 6,3% kött.. Fyfan vad lurad man känner sig... Köpt annars köttpirogen som blir god med extra fyllning i, saltkött helt ok inget märkvärdigt, det inhandlades oxå pelmeni med kött, grilllkorvarna, syltan, och så tjärschampoo som doftar så ljuvligt. Påminner om ens barndom i Finland
(y) Lördagskorven ångrar jag lite över att ha köpt när man läser att det innehåller enbart 26% kött.. Suck, vill minnas det var mer förr i tiden.
Lidl verkar ha köpt in det absoluta bottenskrapet gällande lördagskorven och grynkorven. Båda innehåller dessutom kyckling- och kalkonkött. Finns så mycket bättre! Fick vara kvar i hyllan för min del.
Köttpirogerna är helt ok och spenatplättarna är kanon när man smörsteker dem.
Min skalp älskar tjärschampoot, underbar manlig doft också!