Citat:
Ursprungligen postat av
AlexandraIda
Det måste ha varit jättejobbigt och så tvingades hon spela med och låtsas att hon tyckte det var roligt. Hon har berättat flera gånger om hur ont det gjorde och att hon fick många dömande kommentarer efter det. Tanken var säkert att det skulle vara underhållande men det blev inte speciellt lyckat.
Jag kan på något plan fatta att ens EX kan vara så idiotisk och klumpig - det finns ju en anledning var man inte är tillsammans längre. Men att ens nuvarande partner går med på idén - helt ofattbart..
Jag fattar inte heller Berghagen. Han har ändå en dotter ihop med Lill-Babs. Och sen vill han förnedra sin dotters mamma i tv på bästa sändningstid.
Skulle han själv ha velat vara huvudpersonen i ett liknande program? (kanske det..) ;-)
P.S. Hon "tvingades" inte att spela med. Hon valde själv att göra det. Andra alternativet skulle ha varit att säga på plats: "Är ni från vettet?" och tacka artigt nej till fortsatt medverkan..
P.S. Alltså ens barns pappa och ens egen mamma sviker en å det grövsta. Och inte fattar "varför" man blir ledsen.. Jag tycker faktiskt synd om Lill-Babs som uppenbarligen var omgiven av idioter. Inklusive hennes dåvarande kärlek.