Citat:
Ursprungligen postat av
VEMDÅJAG
Jag tycker hela hon verkar outhärdlig. Hon blir verkligen som en blond bimbo när hon är ute på uppdragen och man märker att hon blir ganska till sig ibland. Även i studion ställer hon ganska dumma frågor till GW och gäster ( i stil med "Har de vapen i förortsgäng, lyssnar de inte när ni ber dem sluta skjuta".
Ja, men hon beter sig väl bara så som man kan vänta sig av en typisk journalist utan specialkunskaper inom området. Men hon verkar ju onekligen tycka att allt som har med polisen och deras verksamhet att göra är väldigt spännande och upphetsande, och blir (lite för) ofta fnissig som en tonårstjej.
Jag tycker dom skulle leta upp en smart, cool och yrkeskunnig poliskvinna, som även har hyfsad mediebegåvning, och testa att låta henne vara programledare istället.