Citat:
Ursprungligen postat av
pillowpop
Har du själv blivit mobbad eller nedvärderar någon gång?
Ansvaret skulle jag nog säga ligger hos de vuxna människor som väljer att inte respektera andra.
Ok! Då tycker jag att vi göra testet med Profeten Muhammed som hund, då kommer media och politiker tycka att de är fel att visa profeten Muhammed som hund, alla journalister kommer gulla som fan så att muhammedanerna inte skall bli kränkta.
Påstår inte vuxna människor beter sej lämplig, men konstanterna bara fortfarande bara är ord och det kommer bli mycket värre när man provocera muhammedanerna med en bild om att deras pedofil profet som hund. Då kommer jorunalisterna göra allt för tycka synd om de muhammedanska svinen.
Sedan förstår man folk mer och mer av den Svenska kulturen bli förstörd av det mångkulturella samhället, skolavslutningar i kyrkan borta, Lucia skall vara en negerpojke istället för en vacker flicka och snart skall väl jultomten vara en IS krigare som spränger barn i Allhas ära.
Man har tom tagit firande av Karl XII dödsdag.
När jag gick i skolan , så valde man en vacker flicka som lucia , just för hon var vacker och symboliserade julen, man valde inte flickan med ett alldeles för högt BMI eftersom hon då inte var vacker och därav dög för uppgiften, hon skulle vara blond och ha ariska drag..