Citat:
Ursprungligen postat av
IWannaBeAdored
Även SBC är ju nytt för i år. Så marknaden är svår att jämföra med tidigare år.
Undrar vad det blir för SBC och sånt idag då. Är det 15 svensk tid det börjar? Tänkte inte på att det var cyber-monday så har dumt nog sålt av massa guldspelare.
Aja 320k till snart 500k from. När IF-SBC kom upp

När den är borta köper jag tillbaka några av de jag sålt för typ 40k. Hade bara ren tur att jag hade en del 83+ och några IF.
Sitter på 8 movember också. Snabbsäljer jag alla går jag typ 1k minus då alla är köpta för billigast möjligt. Men hoppas de kommer till användning i SBC.
Blev Lightning Rounds nu och kommer väl fortsätta. Får se om det blir några SBC:er. Köpte igen alla dem 20 Movemberkort jag fick sålt häromdan, plus lite till. Så sitter med 42st Movemberkort nu. Köpte för strax över discard så gör kanske förlust på 100-200 coins per stycket vid quicksell. Klart värt chansningen. Vet inte annars vad jag skall göra med mina coins. Blir nog en del IF senare men kör detta resten av månaden så får jag se sedan. Ångrar att jag inte köpte på mig fler IF Hector, köpte 8st för 15-16k. Hade råd att köpa säkert 10-15st till men ville spara och köpa på mig ett lag när crashen kom, som aldrig kom... Nu är hans kort redan värdt 24k... Kändes som ett säkert kort att investera i. Nästan högst rankade vänsterbacken i Bundesliga förutom Alaba som är dyyr, dessutom tysk. Finns ju Rodriguez med men Hector har bättre def och pace. jaja, ska inte klaga gjort lite go vinst där ändå.
Citat:
Ursprungligen postat av
distinho
Tycker det andra laget ser mest spännande ut men hur håller det på mitten?
Tänker främst då omställningar.. du får gärna rapportera hur det går att spela med det om du bygger det!
Fick själv feeling när jag såg det och funderar på att slänga ihop detta
https://www.futbin.com/17/squad/490491
Det är just det som känns lite osäkert, ser tunt ut i mitten bakåt. Kan ju ändra inställningar att Marchisio skall hålla sig lite bakåt i banan. Är så jävla kluven med formationer, vet inte vad jag skall köra. Spelar inte speciellt bra med någon formation just nu. Blandar 4-3-3(4), 4-1-2-1-2(2) och 5-2-1-2 just nu. På 10 matcher vinner jag 5, oavgjort 2, förlust 3 i snitt typ. Så vinner ju ändå en del trots att jag spelar dåligt. Kanske skall gå tillbaka till formationen jag älskade på FUT15, 4-3-2-1. Spelade inget förra året. Den kanske var OP det året?