Citat:
Ursprungligen postat av
Hjortfelt
Anders är en riktigt man...det kan man ju knappast räkna Bertil som. Anders öppnade sitt hjärta, och vad fick han tillbaka av den enbart sexfixerade Sigrid...INGET enligt mig. Sigrid verkar ha ganska stora psykiska problem så frågan är väl ifall hon inte borde göra Per och Jennifer sällskap till hjärnskrynklaren.
Ja, vad vill hon egentligen...? Hon bara tjatar om passion och fysisk kontakt, men när dom närmar sig henne, verkar hon ju inte vidare intresserad?!? Hon säger något i stil med att "förföra och ta mig på köksbordet" inför nästa avsnitt. Jag antar att hon menar att hon inte fått den känslan av dom tre hon har på gården. Hon verkar fixerad av sex, men hon gjorde ju klart redan från början att hon bara vill ha en älskare.
Det är ju uppenbart att Lill-Erik fått fett på sylen av Sigrid, eftersom Jennifer sa att hon hörde passionen i rummet bredvid.
Tycker det är märkligt att hon anser att Anders är en fadersgestalt, hon är 43 och han 56, ingen större åldersskillnad, men vad är då Erik till henne? Kunde varit hennes son däremot, men hon tänder ju uppenbart på småkillar.
Märklig kvinna det där. Varför ställer hon ens upp i programmet? Hon kommer inte välja någon och tar väl med dottern på resan, det är väl bara den och PR hon vill åt.