Citat:
Ursprungligen postat av
Passepartout
Du vet ännu väldigt lite om vad de gjort, vem/vilka som mördat och på vilka grunder. Ändå dömer du, utan fakta. Varför ens kalla de inblandade öknamnet "hjärngäng", det är förnedrande och imbecillt.
Så klart jag dömer dem!!!
De har ju de fakto bragt en annan människa om livet!!
Jag skiter i vad som hänt före!!
Varför???
Man går inte ihop ett helt jävla sjukt gäng, planerar slutför och skryter om ett MORD MAN BEGÅTT på EN människa!!
Du säger jag dömer utan fakta?!?!
BO är död, enligt GM BH, hon har erkänt mord och sedan samarbetat med polisen i förhören!!
Det är FAKTA!!!
MB HAR ERKÄNT HAN OCKSÅ!!
DE HAR ERKÄNT PLANERING, DE HAR ERKÄNT MEDHJÄLP??
ÄR INTE DET FAKTA??
Har inte några stycken vetat om det också, men inte gjort en enda anmälan, varken före, under eller efter dådet??
Det är FAKTA!!
Det finns länkar här till förhandlingar angående detta jävla puckogäng!! Läs på själv du, så du får in lite FAKTA I DITT
HUVUD!!
Nu handlar det om EN MÄNNISKA,
Oavsett kön, man kvinna hen... det är de FAKTO EN MÄNNISKA DE BRAGT OM LIVET!!
Det enda vi väntar på, är HUR DETTA HAR GÅTT TILLVÄGA, och i det har jag min jävla fulla rätt att spekulera vad fan jag vill, tycka vad fan jag vill, tills fup, och rättegångar är klara!
Och jag tycker de ena riktigt fega kräk allihop på ett eller annat sätt har de varit involverade i detta utan att lyfta ett enda jävla finger för att det de gjort är fel! De som mördat, de som hjälp till, och de som hållt käften!!