Hej!
Det var länge sen!
Så här ligger det till, jag har haft subutex och metadon program i 10 månader, har varit drogfri i ungefär 1 år och 4-5 månader nånting och jag är på utrappning utav mitt metadon och jag ska förklara rubriken, det här är skevt håll i er nu.
Jag började med subutex och redan första natten var jag en besviken och extremt opiat sugen kille i konfys, effekten uteblev och allt som var att komma dom närmsta 2 månader på sub var jag irreterad trött och förstoppad.. men inget bra mående alls, tvärt om så fick jag mig ett trevligt besök på sjukhuset för levern pallar inte med buprenorfin längre alls.
Sen vidare efter mycket om och men fick jag byta till metadon och jag har nog aldrig varit så besviken i hela mitt liv, jag mår mer dåligt än bra.. jag förväntar mig absolut inte att bli jonkad nu grabbar jag vill bara fungera i samhället.
Nu är jag nere på mina sista 10mg utav dom 60 jag hade, denna nedtrappning har gått helt utan problem dessutom jag förstår inte detta..
Jag äter voxra också och i många fall vet jag att bupriopion blockerar Nikotin/koffein/tradolan/mdma osv.. Kan det vara detta som spöckar?
Iallafall, till poängen!
Nu har jag testat 5 askar loperamid vid 2 tillfällen vid ledighet och helvete i helvete vad grann jag blir! i typ 2 dygn och på det bästa opiat sättet dessutom!
Det var ett bra tag sen jag måde så bra på opiater/opioider som jag gör utav.. RECEPTFRI BAJS MEDECIN.
Ett fenomen i all dess mening.
Jag vänder mig nu till er, professionella narkomaner som en själv
Thought's!?