Citat:
Ursprungligen postat av
Literal
De facto gäller vinstprioteringar alla seriösa företag.Tycker det skulle vara ett märkligt undantang om inte FB vinstprioterade.Nja,troligast är nog en teori som grundas på det realekonomiska logiken än undantagen.
Men inte mycket jag vet om sådana marknadsföringsplan som säljer 'yttrandefrihet' på heltid.Men din invändning är naturligtvis något att fundera på.Kan FB inte tjäna mera pengar på att skrota det extrema inslaget?
Nu är det ju så här att här inne får både vänsterextremister, högerextremister,bögar, pedofiler och jag och du finnas.
Du får vara hur extremistisk eller bögig bäst du vill bara du håller dig till reglerna som är vridna åt ETT enda håll..Dvs en neutral regel.
Varken vänster,höger ,upp eller ner.
Reglerna förstår man inte alltid . Inte jag i alla fall och kan inte vara den enda dumskallen här inne? Nej det är jag inte eftersom resten av dumskallarna sitter här och diskuterar sina varnade inlägg ,styrda regler från högermaffian.En tröst i tillvaron.
Och levde Hitler fick även han vara här inne bara han höll sig till reglerna.
Är det inte så här inne så är precis varenda ställe på vår jord totalt åt h......t.
Fina ord från en Dam av hög klass😂.
Vad tycker du att Flashback borde ha för inslag då?
Extremistbladet?
Förstår inte sådana här diskussioner i forumet. Ska det vara yttrandefrihet eller diktatur här inne?
Blir det diktatur så får du vara här själv...
Nu tänker jag inte diskutera den här saken mer. Blir bara dödsknarksrrasistiskt förbannad = seende och icke pk, på Svenska.